Райо Валекано се наложи над Алмерия с 2:0 в мач от

...

Райо Валекано се наложи над Алмерия и вече диша във врата на Атлетико

Райо Валекано се наложи над Алмерия с 2:0 в мач от 20-ия кръг на Лига. Двете попадения паднаха през второто полувреме, като и двата тима започнаха нападателно дуела.

Родриго Ели си означи автогол в 54-та минута. В 63-та минута Алваро Гарсия реализира, оформяйки крайното 2:0. Това е втора поредна победа за днешните домакини, които в предходния кръг реализираха най-малък триумф над Виляреал.

След 20 изиграни кръга в Ла Лига Райо Валекано е на  пето място в таблицата 32 точки, а на четвъртата позиция е Атлетико (Мадрид) с три по-малко.
 Бензема и Куртоа останаха отвън състава на Реал (Мадрид) за Световното клубно състезание